AWARIE ELEKTRYCZNE W KRAKOWIE


Całodobowe usuwanie awarii elektrycznych w Krakowie i okolicach

Całodobowe usuwanie awarii elektrycznych w Krakowie i okolicach – polegają one na braku prądu w mieszkaniu bądź lokalu użytkowym. Do najczęstszych przyczyn zaliczamy: wybite zabezpieczenie, przepalone lub przewiercone przewody, upalone połączenie przewodów w puszcze instalacyjnej itp.

Zdajemy sobie sprawę, iż awaria prądu jest niekomfortową sytuacją, w związku z czym staramy się dotrzeć do Państwa najszybciej jak to możliwe.

Energia elektryczna prądu elektrycznego jest energią przekazywaną odbiornikowi zmieniającymi energię na inną formę energii oraz wykonującemu pracę przez prąd elektryczny. Do pomiaru zużycia energii elektrycznej służy urządzenie, jakim jest licznik energii elektrycznej. Zużycie energii mierzone jest w kilowatogodzinach. Aby obliczyć moc, jaka została zużyta przez urządzenie, należy pomnożyć moc urządzenia przez czas wykonanej pracy.

Energia elektryczna obecna jest aktualnie praktycznie w każdym miejscu. Zasilane są nią sprzęty gospodarstwa domowego, systemy ogrodzeniowe, instalacje alarmowe, linie produkcyjne w fabrykach, a także w coraz większym stopniu samochody. Prąd pozwala oddawać się rozrywce przy telewizorze czy innych urządzeniach elektrycznych, wyprać brudne ubrania, przechowywać pożywienie w odpowiedniej temperaturze czy ładować telefony komórkowe.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej pojawiają się zwykle nieoczekiwanie dla mieszkańców lokali mieszkalnych czy pracowników znajdujących się w pomieszczeniach biurowych. Do najczęstszych przyczyn powstawania awarii prądu w Krakowie i nie tylko należy uszkodzenie sieci elektrycznej oraz zbytnie obciążenie instalacji elektrycznej w wyniku podłączenia do sieci kilku urządzeń pobierających dużo mocy. Awarie elektryczne w Krakowie powstają także na skutek prowadzenia modernizacji sieci elektrycznej, jednak w tym przypadku mieszkańcy zostają wcześniej uprzedzeni o przerwie w dostawie prądu.

W przypadku wystąpienia awarii elektrycznej w Krakowie (i nie tylko), należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy problem dotyczy tylko naszego, jednego mieszkania, czy jest to problem dotyczący także sąsiednich lokali. Jeżeli prądu zabrakło w całym bloku, należy wezwać administratora budynku. Jeżeli awaria elektryczna obejmuje większy obszar, należy wezwać na miejsce pogotowie energetyczne. W przypadku, kiedy awaria elektryczna dotyczy tylko naszego mieszkania, należy sprawdzić tablicę rozdzielczą i położenie bezpieczników.

POGOTOWIE ELEKTRYCZNE 24h:
Kliknij i zadzwoń do nas
511-965-717